Kahvaltının olmazsa olmazı

Kahvaltının olmazsa olmazı

tadına doyulmaz beyaz peynir

Leziz Süt Kaymağı

Leziz Süt Kaymağı

kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmez tadı.

Lezzetli ve güvenilir lor peyniri

Lezzetli ve güvenilir lor peyniri

Sadece böreklik, tatlılık, makarnalık değil sofranızda kaşık kaşık yiyebileceğiniz lezzette

Geleneksel Türk sofrasının vazgeçilmez içeceği

Geleneksel Türk sofrasının vazgeçilmez içeceği

her yudumda aynı doğallık

“Gülkentliyim Obez Değilim” Projesi

“Gülkentliyim Obez Değilim” Projesi

 Gülkent Anadolu Lisesi Biyoloji Zümresi öğretmenlerince sağlıklı bireyler yetiştirmek amacıyla bir proje çalışması başlatılmıştır.

Gülkentliyim Obez Değilim” adlı proje çalışmamızda öğrencilerimize sağlıklı beslenme ve obezite konularında yardım edilecektir. Okulumuzda proje yürütülerek öğrencilerimizin sağlıklı bireyler şeklinde yaşamlarını devam ettirmeleri amaçlanmaktadır.

Ergenlik dönemi itibariyle kız ve erkek öğrencilerde düzensiz kilo alımı, hem ruhsal hem sosyal açıdan sorun oluşturmaktadır. Bu durum ders çalışma performansı ve arkadaş ilişkilerini olumsuz yönde etkilemektedir. Öğrenciler, bu durumu anlatmak ve sorunu çözmek konusunda sıkıntı çekmekte, nereden ve nasıl yardım alacaklarını bilememektedirler.

9. ve 10. sınıfların obezite durumlarının tespit edilmesi sağlanacak; tespit edilen öğrencilerin diyetisyen gözetiminde takibi sağlanacaktır.

Proje ile öğrencilere spor yapma alışkanlığı kazandırarak, gençlerimizin hareketsiz yaşam tarzını değiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Projemizin ilk adımında, bütün okul öğrencilerimize sağlıklı beslenmeyle ilgili seminer çalışması yürütülecektir. Semineri Gülkent Devlet Hastanesi Diyetisyeni Melahat ÇANÇI verecektir.

 

“GÜLKENTLİYİM OBEZ DEĞİLİM “ projesi kapsamında okulumuzda 27 Şubat 2012 tarihini de kapsayan hafta içerisinde SÜT ve SÜT ÜRÜNLERİ dağıtımı yapılmıştır ve dağıtım yapılmaya devam etmektedir.

Süt ve süt ürünlerini destekçimiz ÜNSÜT  karşılamıştır. Destekçimize okulumuz adına teşekkür ederiz.

 

Bizden Haberler

 Gülkent Anadolu Lisesi Biyoloji Zümresi ...


Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) bünyesinde süt ürünleri işletmeciliğinde hizmet veren Ünsüt, 3 yıllığına bir firmaya kiralandı.

SDÜ Mimarlık Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Ü ...

Haber Grubumuz